Az iskola története Iskolánk rövid bemutatása

Iskolánk rövid bemutatása

A somorjai Madách Imre Gimnázium a felső-csallőközi régió elismert, félévszázados múltra visszatekintő középfokú intézménye.

Az iskola jelenleg 12 osztállyal, 214 tanulóval működik: a hagyományos négyosztályos gimnázium a 14 - 18 éves, a nyolcosztályos gimnázium a 10 -18 éves tanulók számára nyújt korszerű, érettségi vizsgával záruló képzést.

A színvonalas nevelő-oktató munka megvalósítását jól felszerelt tantermek teszik lehetővé. A tanulók testi fejlődését segítik a tornatermek és az udvaron lévő sportpályák.

Az étkezés megoldására konyhával ellátott 160 fős ebédlő áll rendelkezésünkre.
A különböző rendezvények, előadások színhelye a 350 férőhelyes díszterem

Az iskolában folyó oktatást hatékonyan támogatja Pro Ratio Alapítvány és a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségének helyi alapszervezete.

Tisztelt Szülők!

Honlapunkon a megfelelő kód segítségével megtekintheti lánya/fia érdemjegyeit. Amennyiben Ön nem tudja a kódot, érdeklődhet az 562 2907-es telefonszámon.
Egyben felhívjuk a figyelmüket arra, hogy az iskola eredeti honlapja továbbra is üzemel ( www.gmadsam.edu.sk).

Trencsík János