Indul az ERASMUS program

A 2018/19-es tanévben iskolánk németül tanuló és beszélő diákjai bekapcsolódnak egy kétéves nemzetközi iskolai projektbe, melyben a résztvevő iskolák egyike baráti intézményünk, a Kazinczy Gimnázium Győrben, míg a projektgazda a Bécsújhelyi  (Wiener Neustadt) Zehnergassei Gimnázium.

A programba bekapcsolódó iskolák diákjai két éven keresztül dolgoznak majd együtt. A régiók történelme, mindennapjai és jövőbeli fejlődésük lesz a közös munka kiinduló alapja. A projekt keretén belül a diákok  a történelemmel, földrajzzal kapcsolatos ismereteiket is megosztják a partneriskolák csapataival. Ehhez a workshopok, blogok és személyes találkozások – a diákok többnapos látogatása a partneriskolákban  - elválaszthatatlanul hozzátartoznak.